«Вижити в мережі» – саме під таким девізом 18.12 пройшла година спілкування учнів груп 3 та 29 з головою ради Подільського центру соціальних технологій Яцюк Оксаною Степанівною.
Від соціальних мереж – до онлайн-банкінгу: Інтернет проник у наше щоденне життя і діяльність. Окрім комп’ютерів та ноутбуків, ми підключаємо до Інтернету все – мобільні телефони, планшети, холодильники, телевізори й багато інших портативних пристроїв. Саме тому дуже важливо знати якомога більше про безпеку у Всесвітній мережі.

Слід відмітити, що соціальні мережі також стали невід'ємною частиною інформаційного простору кожної людини. Як не загубитись в терабайтах інформації? Як відрізнити реальну інформацію від фейку? Як не стати жертвами шахраїв? Саме ці запитання обговорили учні з гостею. 

Під час спілкування учні намагались віднайти правильні способи захисту свого приватного життя, коли перебувають онлайн. Загалом зустріч була продуктивною, змістовною та результативною. Багато хто думає, що безпека в Інтернеті – це ілюзія, і бути захищеним зараз неможливо, адже веб-сайти збирають конфіденційну інформацію так тонко, що ми навіть не знаємо що саме їм відомо. Чи є щось, що ми можемо зробити, аби бути більш захищеним коли займаємося серфінгом в Інеті, крім того, що не показувати свої паролі, або не надавати забагато особистої інформації? Вирішенню цієї проблеми була присвячена зустріч учнів груп 7 та 35 із старшим інспектором відділу протидії кіберзлочинам у Вінницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України.
Інспектор розповів про особливості діяльності кіберполіції. Надав рекомендації щодо уникнення поширених форм шахрайств. Порадив якими засобами можна убезпечити свій домашній інформаційних простір. Учні мали можливість у формі діалогу отримати відповіді на актуальні запитання.
Детальніше із діяльністю кіберполіції можна ознайомитись на офіційному сайті https://cyberpolice.gov.ua.

Викладачі спеціальних дисциплін: Мельнічук Л.В., Чорба Т.О.