"Булінг в освітньому середовищі: поняття, причини, шляхи подолання та відповідальність"

23.01.2019 відбулось робоче засідання майстрів в/н на тему: "Булінг в освітньому середовищі: поняття, причини, шляхи подолання та відповідальність".

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Україна посідає четверту сходинку серед країн Європи за рівнем проявів агресії підлітків. Це явище все більше поширюється як в Україні, так і в усьому світі. Обумовлене це, зокрема, тим, що набуває популярності в молоді насильницька модель поведінки.

Детально психолог зупинилась на шляхах подолання булінгу:

* робота з батьками та сім’єю. Якщо в родині існує насильство, то дитина наслідує стиль поведінки. Гіперопіка й авторитарний стиль виховання теж впливають на те, що дитина стає або жертвою, або переслідувачем в учнівському булінгу.

* робота та поведінка педагога. В освітньому закладі можливо зупинити прояви булінгу, якщо застосовувати правильні методики й знаходити підходи до учнівської молоді

Самойленко В.М. переконана в тому, що лише індивідуальними підходами явище булінгу не зупинити. Саме групові заняття з навчальною групою можуть допомогти запобігти цьому явищу.