Практика

Практика учнів на підприємствах

«Секретар»

Учні групи № 40 під час проходження виробничої практики з професії «Секретар» у Вінницькому регіональному центрі оцінювання якості освіти.

 

Сучасний секретар – це секретар, якому необхідне прагнення до вдосконалення своїх професійних знань, постійна самоосвіта, навики ділового адміністрування, зібраність, а також такі позачасові якості, як порядність, чесність і відповідальність за виконувану роботу. Під час виробничої практики учні нашого навчального закладу здатні швидко та ефективно організовувати себе та інших у роботі, знайомі з різними методами комунікації.

Хто хоче у майбутньому стати секретарем, той має любити свою професію і повинен мати бажання постійно працювати над собою.

   

«Оператор комп’ютерного набору»

 

Учні групи № 19 під час проходження виробничої практик и  з професії «Оператор комп’ютерного набору» у Вінницькому регіональному центрі оцінювання якості освіти.

  

Професія «Електромеханік з ремонту та обслуговування ЛОМ»

Проходження виробничої практики учнями групи №22, за професією «Електромеханік з ремонту та обслуговування ЛОМ» на ТОВ «Енергобудмонтаж». 

 

Професія «Агент з постачання. Продавець продовольчих товарів»

Професія «Агент з постачання.» це інтегрована професія. На 2 курсі учні отримують рівень з професії агент з постачання, на 3-му - продавець продовольчих товарів.

Вперше в цьому навчальному році учні групи № 42 проходили виробниче навчання  з професії «Продавець продовольчих товарів» в умовах виробництва в мережі магазинів «Варшава» та «Україночка», магазині «Діброва».

Під час виробничого навчання в умовах виробництва учні закріпили знання та навички, отримані в стінах училища на уроках спеціальних дисциплін та на виробничому навчанні.

Учні працювали в торгівельному залі, відпрацьовували навички роботи з касовим апаратом і персональним ком’ютером, приймали товари та готували їх до продажу, навчилися оцінювати споживчі якості товарів, отримали навички по наданню консультативних послуг, зокрема,  консультували покупців про властивості, смакові особливості, кулінарне призначення та харчову цінність товарів, вчилися підраховувати гроші та здавати їх в установленому порядку.

   

Учні групи № 42 на робочих місцях в мережі «Варшава»

Учні групи № 42 під час передноворічного розпродажу в мережі «Україночка»

Учениця групи № 42 Крижановська А. в магазині «Діброва»

Професія "Кухар-кондитер"

З 16 червня згідно складеного графіка розпочався традиційний захист кваліфікаційних пробних робіт, які передбачені навчальним планом, учнів групи №1, які навчаються на І курсі за професією «Кухар» під керівництвом майстра виробничого навчання Прядун Віти Сергіївни. Це дало змогу визначити рівень оволодіння учнями професійними знаннями, практичними вміннями та навичками з кваліфікації ІІІ розряду кухаря. 

   

Під час кваліфікаційних пробних робіт учні  продемонстрували здатність до самостійної роботи з обраної професії, уміння і навички виконувати складні виробничі завдання. Свої творчі здібності, розвинуті у стінах нашого училища, вони втілили у приготовлених стравах.

На захисті кваліфікаційно-пробної роботи усі побачили паростки цікавих ідей, творчо втілені в приготовлених стравах і підтвердили якісну підготовку до самостійного професійного життя 

Так, наприклад, Омельченко Тетяна складала іспит у кафе «Арсенал»

    

Іванов Максим захищав рівень кухаря ІІІ розряду у ресторані «Драйв клуб»

    

У піцерії «Піца Парк» здавали кваліфікаційну пробну роботу Бондар М., Бура А. та Мазур В. Мені, як майстру в/н цих дівчаток, було дуже приємно чути схвальні відгуки директора підприємства – Соловйової  Л.П., яка характеризувала учениць з найкращого боку.

У ресторані «Прайм» проходили виробничу практику та складали кваліфікаційний іспит Ніжинська Н. та Париська Н., у яких наставниками є мої учні-випускники 2014 року - це шеф-кухар Овчарук Юрій та кухар – Кочетков Андрій.

Найбільша нагорода для майстра виробничого навчання – високі досягнення професійної майстерності учнів.

 

 

Професія "Оператор телекомунікаційних послуг"

Оператори телекомунікаційних послуг виробничу практику відпрацьовують на УДППЗ «Укрпошта»,

Працюють  на відділеннях зв’язку м. Вінниці,  Вінницької області та інших містах України, вміло застосовуючи отримані знання на робочих місцях.

Нині у сферу поштового зв’язку впроваджуються нові технології, з’являються нові послуги, вдосконалються традиційні послуги зв’язку. На  даний час вимоги до оператора поштового звязку значно зросли. Сучасний оператор, крiм поштових правил, повиннен добре знати економiку,  маркетинг, психологію та  працювати на ПК та оргтехніці.

Робота поштового зв’язку має величезне значення для розвитку країни, зміцнення її економічної й оборонної здатності, для успішної діяльності державного апарату, всебічного задоволення культурно-побутових запитів населення. Стан розвитку поштового зв’язку є відображенням рівня цивілізованості суспільства. Певною мірою пошта є ознакою державності, неодмінним атрибутом на листах офіційних печаток із символікою влади. Пошта сприяє не лише поширенню різноманітної інформації, а й налагодженню шляхів сполучення, розвитку економіки, справочинства, культури. 

 

Практика зі спеціальності «Комерційна діяльність»

Виробнича переддипломна практика учнів групи 48, що навчаються за спеціальністю «Комерційна діяльність», проводилась безпосередньо на робочих місцях з метою удосконалення здобутих знань, умінь і практичних навичок, що необхідні для досягнення відповідного рівня кваліфікації, встановленими державними стандартами, а також з метою забезпечення їх соціальної, психологічної і професійної адаптації в трудових колективах.

Гащенко Яна на практиці в ТОВ «Гудвінн», піцерія «Челентано» 

Перевертень Катерина та Залізняк Анастасія на практиці в ТОВ «Евровікна»

Ткач Олена на практиці в супермаркеті «Екомаркет», ТОВ «ЕКО»

Чорна Тетяна на практиці в мережі магазинів «Україночка»,

ФОП Вихристюк І.І.

 

ПРАКТИКА 2016-2017 Н.Р.

 

В нашому навчальному закладі за професією «Оператор телекомунікаційних послуг» навчаються три групи (по одній групі на кожному курсі). Людині, яка вперше чує про цю професією, ця назва ні про що не каже. Ми хочемо познайомити вас з цією професією та її представниками.

Професія «Оператор телекомунікаційних послуг» цікава, багатогранна, сучасна.

Так, на першому курсі наші дівчата вивчають поштовий зв'язок. Вони вчаться працювати з різними поштовими відправленнями. Насамперед так як це робить клієнт: підписати адресу на поштовому відправленні, запакувати його. А вже потім вивчають операції, які щоденно виконує оператор телекомунікаційних послуг. Ці операції полягають в обробці поштових відправлень з використанням сучасної техніки та програмного забезпечення АРМ ВЗ. Головним завданням працівників пошти є приймання поштового відправлення від клієнта, обробка та своєчасна доставка адресату. Всі ці вміння наші учениці отримують на виробничому навчанні, на практиці закріплюють, вдосконалюють та розвивають набуті професійні навички.

На другому курсі учні вивчають телекомунікаційні послуги, що містять в собі як традиційні послуги телеграфного зв’язку, так і сучасні Інтернет послуги, IP-телефонію, електронну пошту. Велике місце відведено оволодінню навичками роботи з сучасним офісним обладнанням, без якого важко уявити сучасний офіс підприємства, копіювальний центр, Інтернет-салон. Під час виробничого навчання дівчата вчаться працювати з принтером, сканером, різографом,  ксероксом, біндером, ламінатором.

На третьому курсі виробниче навчання проходить в сучасній лабораторії, яка обладнана робочим місцем касира  банку. Учні вивчають банківське обладнання (касовий апарат, детектор валют, машинка для рахування коштів тощо), відпрацьовують навички роботи в касі, імітуючи виробничий процес.

Професія «Оператор телекомунікаційних послуг» вимагає не тільки вміння працювати з технікою, але й вміння спілкуватися з клієнтом, чітко висловлювати свої думки, бути відповідальним, стресостійким, уважним.

Наші учениці проходять виробничу практику на підприємствах Вінницької дирекції ПАТ «Укрпошта» в м. Вінниці, Вінницької області та інших областей України.

Учениці 1-го курсу проходять виробничу практику на сучасних відділеннях зв’язку м. Вінниці: ВЗ № 1, 4, 9, 32, 10, 23, 19.

На відділенні зв’язку № 4 проходять виробничу практику учениці Причепа А. (група № 18) та Жила А. (група № 34).

 

Учениця гр. № 18 Причепа А.

 

 

Учениця групи № 34 Жила А.

На 1-му відділенні зв’язку проходить практику учениця групи № 34 Немировська Д. Поряд з нею працює випускниця училища 2016 року Шарка Тетяна, яка ділиться професійними знаннями та навичками з практиканткою.

Ще під час передвипускної практики Таня працювала на одному із кращих відділень зв’язку м. Вінниці. Питання подальшого працевлаштування перед дівчиною не стояло, адже зарекомендувала вона себе з найкращого боку. Керівництво поштамту запропонувало її роботу оператора на 1 ВЗ, де вона і працює сьогодні.

Тетяна ділиться своїми враженнями: «Я не жалкую, що залишилась працювати на пошті, хоча працювати важко. Плюсом в цій роботі є те що я маю стабільну заробітну плату, повний пакет соціальних гарантій (стаж, відпустка, оплата лікарняних тощо). Керівництво поштамту підтримує та заохочує тих працівників, які поєднують навчання та роботу».

 

Випускниця ДПТНЗ «ВМВПУ» 2016 р. Шарка Тетяна

 

Учениці групи № 18 працюють на відділеннях зв’язку та на інших підприємствах галузі телекомунікацій. Білаш В. відпрацьовує практику у військовій частині. Бровченко Д. – у станційно-лінійній дільниці № 5 Вінницької філії ВАТ «Укртелеком» в смт. Муровані-Курилівці.

Вміння працювати з офісною технікою, навички спілкування з відвідувачами стали в нагоді ученицям Курішевій Р. та Лилик А. при влаштуванні на виробничу практику до готельного комплексу «РИТМ» адміністраторами, Галкіній М. – у Арт-кулінарію «Десерт».

Учениці групи № 15 проходить виробничу практику на підприємствах м. Вінниці та області з подальшим працевлаштуванням. Так, наприклад:

Оператори поштового зв’язку: Просянюк О. -  34 ВЗ м. Вінниця, Сокуренко М.  – СВПЗ с. Китайгород Іллінецького району, Біла І. – ЦВПЗ м. Тиврів, Павельчук  С. 32 ВЗ м. Вінниці.

Офіс-менеджер ТОВ «ЛАДВІН» - Долюк Л.

 

Учениця групи № 15 Долюк Л.

В Центрі незалежного оцінювання якості знань працюють дві учениці групи № 15: Гоцалюк Н. та Нічіпорчук М.

Керівництво Вінницької дирекції ПАТ «Укрпошта», начальники відділень поштового зв’язку схвально відгукуються про наших учениць та випускниць.

Семчишина Ірина Михайлівна – начальник МВПЗ 1 м. Вінниця, відмічає вміння дівчат працювати з комп’ютерною технікою, знання технологічного процесу, прагнення саморозвитку.

 

Семчишина Ірина Михайлівна – начальник МВПЗ 1 м. Вінниця

 

Начальник МВПЗ 34 м. Вінниця Матушко Марія Орестівна: «…На відділеннях зв’язку працює багато ваших випускниць, які сьогодні вже є професіоналами своєї справи, але пам’ятають свою альма-матір, тому із радістю допомагають учням ДПТНЗ «Вінницьке МВПУ» на шляху оволодіння професією».

 

Начальник МВПЗ 34 м. Вінниця Матушко Марія Орестівна

Лариса Олександрівна Куба, інженер з підготовки кадрів Вінницької дирекції ПАТ «Укрпошта», запрошує випускників на роботу до підприємства, яке чекає на нову зміну та із задоволенням прийме їх у свою велику родину.

 

Інженер з підготовки кадрів Вінницької дирекція ПАТ «Укрпошта» Лариса Олександрівна Куба