Проектна діяльність

ПРОЄКТ «МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ З НАМИ НАЗАВЖДИ»

В рамках проекту «Михайло Коцюбинський з нами назавжди» здобувачі освіти навчального закладу взяли участь у  конкурсі «Літературна візитка краю». За умовами конкурсу, до участі запрошувалась команда здобувачів освіти у складі 4-5 осіб під керівництвом викладача, головне завдання яких створити вебресурс, присвячений місцевому письменнику або вихідцю із населеного пункту. Конкурс відкриває широкому загалу потужні літературні імена, дає можливість дізнатися про маловідомі постаті.

Тому здобувачі освіти ДПТНЗ «Вінницьке МВПУ»  Мартинюк Дмитро, Сивак Артем, Нагірна Дар’я, Мартинюк Максим під керівництвом викладачів Миколи Вижги та Нагірної Тетяни мали можливість зосередитись на пошуках нового та цікавого як при розробці безпосереднього дизайну сайту, так і при його наповнені. Адже обрали яскраву, неперевершену постать імпресіоніста та Сонцелюба – Михайла Михайловича Коцюбинського.

 

ПРОЄКТ «РОЗРОБКА ДОДАТКІВ ДЛЯ МОБІЛЬНИХ ОС В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕС»

Розробка мобільних додатків сьогодні є однією з найпопулярніших послуг на інформаційному ринку. Кількість користувачів додатків за допомогою різних мобільних платформ невпинно зростає.

У 2022 році користувач завантажує додатки на смартфон не тільки з метою розважитися, але і оптимізувати виконання робочих задач та навіть вирішити нагальні бізнес-питання. Ціна за втрату часу є надто високою, тому сучасний споживач інфоресурсів має бути оснащений найкращим програмним забезпеченням для щоденного користування.

Учні групи №4, 6, 13 та 44 працювали у проекті під керництвом майстра виробничого навчання Заяць Віктора Валерійовича «Розробка додатків для мобільних ОС в освітньому процес». Завданням  було виконання одного  проекту  додатку для мобільних ОС в галузі ІТ. Також здобувачі освіти познайомилися з новими тенденціями LOW CODE, No-Code & Zero Code, в яких не потрібно мати знання з мов програмування та понять математичної логіки та аналізу.

 

 

Життя в умовах інформаційного суспільства змінює уявлення людей про інформацію. Чим повніша інформація, яку людина зможе опанувати, тим у більш вигідному становищі, в порівнянні зі своїми колегами по роботі чи навчанні, вона виявиться.

Метод проектів, навчання в співпраці знаходять все більшого поширення в системах освіти різних країн світу. В такому напрямку працюємо і ми.

З метою розвитку творчих здібностей учнів, покращення результативності навчання та залучення учнів до науково-пошукової роботи наукове товариство «Еврика» координує напрямок проектної діяльності в ДПТНЗ «ВМВПУ» вже майже десять років.

Щорічно близько 50 проектів різної тематики створюється учнями нашого навчального закладу під керівництвом викладачів та майстрів виробничого навчання.

В кінці травня проводиться захист інформаційно-телекомунікаційних проектів, де учні представляють свої напрацювання.

Дослідження проекту «Лідер очима молоді», керівники Гавриш  Н.Л., Петрова В.О. вчить учнів лідерським якостям, знайомить з обов’язковими атрибутами, без яких лідер не може існувати. В проекті також представлені інвестиційні проекти, в яких висвітлюються бізнес-ідеї учнів 48 групи. Робота в даному проекті надає можливість учням проявити свої лідерські якості, які безпосередньо пов’язані з професійною діяльністю.

Проекти «Бумеранг добра» та «Творіть добро, щоб кращим став цей світ» спонукають творити добро, покращуючи тим самим світ, в якому ми живемо. Вчать бачити позитивні сторони у всьому, що нас оточує.

Працюючи над проектом: «Його величність логарифм» (керівник Бондарчук М.В.) учні були задіяні в пошукову діяльність по збору інформації про поняття, види, основні властивості логарифмів. Робота над проектом мала на меті привити любов до науки «математика» та показати, що вона оточує нас скрізь у повсякденному житті.

Проект «Екологічні проблеми сьогодення» має навчально-виховний характер. Метою проекту є з’ясувати, як вирішити екологічні проблеми в нашому регіоні і в країні в цілому. В ході роботи над проектом учні знаходили інформацію про проблему забруднення навколишнього середовища, знищення лісів. Проводили опитування та дослідження за темою: «Що я можу зробити для збереження навколишнього середовища». Також проект інформативно формує екологічну культуру учнів, прищеплює учням та громадськості усвідомлення відповідальності за утримання в належному стані місця проживання.

Навчальний проект «Реклама і ми» був продовженням вивченої теми, в якій учні мали можливість більш детально дослідити роль реклами і її вплив на нашу свідомість. Матеріали даного проекту дають можливість знайти загальні відомості про рекламу, як одного з важливих засобів комунікації і наскільки вона дійсно впливає на кругозір та стимулює до придбання того чи іншого товару (керівники Джус М.В., Козачок А.В.).

Слід відмітити творчий проект «Освіта у Великобританії та в Україні», керівник Бзовська Н.П, де учні провели порівняльний аналіз щодо системи та якості сучасної освіти у різних країнах світу. Оригінальною є ідея проекту «Їжа богів» керівники Прядун В.С., Андрущенко Л.С.

За результатами проведеного конкурсу-презентації проектів, шляхом голосування, були визначені кращими наступні проекти:

І місце: «Бумеранг добра» - керівники Коваль  І.А., Дриманова  А.А.

ІІ місце: «Лідер очима молоді» - керівники Гавриш  Н.Л., Петрова В.О.

ІІІ місце: «Творіть добро, щоб кращим став цей світ» - керівники Коваль І.А. Захарчук М.Л., Драчук Н.В.