Щоб у серці жила Батьківщина

Можеш вибирати друзів і дружину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину.

Можна вибрать друга і по духу брата,
Та не можна рідну матір вибирати.

Василь Симоненко

 

Кожен народ, кожна людина має свої святині. Для нас, українців, найбільшою святинею є наша родина. Родина – це не тільки наша сім’я, це наша Батьківщина – Україна!

Тому наш перший урок в цьому навчальному році було присвячено нашій Батьківщині – єдиній на всіх Україні. Бо наша сила – в правді, наша сила в єдності.

«Щоб у серці жила Батьківщина» — урок патріотизму, єдності українського народу було урочисто проведено 1 вересня в актовому залі навчального закладу з учнями першого курсу викладачами Піщик О.В. і Мельнічук Л.В. та учнями Іллею Лежепековим (група 45) і Тетяною Жилою (група 10).

Вдало підібрані відеоматеріали, історичні факти, віршовані рядки українських митців патріотично налаштували учнів. Вони зрозуміли, що майбутнє нашої держави повністю залежить від молодого покоління, від гідності, працелюбності, громадянської позиції  та патріотизму.

Молодь – сила, що змінює світ

 

Молодь – сила, що змінює світ. А як доводить нам наша історія, молодь -  це справді сила, якщо вона об’єднана єдиною метою. Вона може подолати любі перешкоди і досягнути бажаного результату.

1990 рік – в історії України відбувається перший майдан - Революція на  граніті. Саме активна молодь, студенти, розпочали голодування за відставку уряду. І, як наслідок уряд іде у відставку.

Пройде 14 років і в 2005 році буде ІІ майдан - Помаранчева революція і знову в перших рядах за зміни – студенти.

Пройде ще 8 років і вже в 2013 ми станемо свідками події, які сьогодні ми розділяємо на до і після. Буде ІІІ майдан. Вийшли ті, хто не був байдужим до майбутнього своєї держави, вийшли на підтримку Євроінтеграції. Ті, хто не побоявся відкрито виступити проти чинної влади.

Але 30 листопада 2013 року перший силовий розгін Євромайдану, який і поклав початок перелому в історії України, і першими під удар силовиків попали студенти.

Отже, «Революція гідності: як це було:»

 

А далі…А далі – покалічені людські долі та серця, Михайлівський собор, Майдан залитий кров’ю, барикади, шини.

Майдан триває і сьогодні, ми і далі стоїмо на ньому і не тільки тут, але і там, на Сході України. Майдан стає символом боротьби за нашу свободу й оновлення країни. Ми  платили і зараз платимо непомірну ціну -  ціну людського життя.

Тільки за офіційними даними з майдану не повернулось 106 українців, 55  і досі залишаються зниклими безвісти.

Сьогодні ми можемо почути від учасника Майдану, громадського активіста, волонтера і нашого випускника 2001 року Федосова Костянтина Едуардовича.

 

Всі ці події гартують нас, як націю, як народ. Ми українці завжди щирий мирний народ. Ми можемо гордитися тим, що Україна ніколи не поневолювала інші народи, а лише захищала себе від ласих на чуже добро близьких та далеких сусідів.

Це страшно, коли війна на Сході сьогодні забирає у когось батька, у когось сина, друга, чоловіка бо йде війна.

  • «Діалог Смерті і війни» у виконанні Готи Тетяни і Боцюри Юлії

 

Усі ми сподіваємося, що найзаповітніше бажання українців сьогодні - жити під мирним небом здійсниться обов'язково. Шануймо себе і свою гідність, і шановані будемо іншими.

Пісню «Заспіваймо пісню за Україну» виконують учасники зразкового вокального ансамблю «Душі криниця», керівник Тетяна Будюк.

Перший урок 2014-2015 н. р. «Україна- єдина країна»

1 вересня в актовій залі училища проведено  перший урок 2014-2015 н.р. для учнів І курсу ( викладач Бережок С.М.).

Урок став справжнім святом для молоді, годиною патріотизму, переживань та усвідомленням того, що ми – українці, сильна духом, волелюбна нація. І саме від нас, від нас усіх залежить майбутнє нашої держави. 

Учні хвилиною мовчання вшанування пам’ять Героїв Небесної сотні, воїнів та інших загиблих у боротьбі за свободу, цілісність та єдність нашої держави. Переглянули відеоматеріал про героя України,  вінничанина   К. Могилко, який ціною власного життя врятував десятки мешканців Слов’янська, скерувавши підбитий бойовиками літак за межі міста. 

Завершили урок молитвою за Україну і з великою надією, що найзаповітніше бажання українців сьогодні - жити в єдності і під мирним небом України,  не допустити війни здійсниться обов'язково.

   

Відкрите засідання правового гуртка

 

«Торгівля людьми. Чи є це злочином проти людства?»

18 вересня члени  правового гуртка «Феміда» за круглим сто­лом обговорили  сучасну форму рабства «торгів­лю людьми».

Методист естетичного центру Ліщун О. Д. поінформувала  про основні причини та наслідки торгівлі людьми, небезпеку виїзду за кордон на навчання, сумнівну роботу.

Учні активно долучились до обговорення найбільш актуальних питань, переглянули інформаційні та відеоматеріали, звернути увагу і виробили  основні правила поведінки в різних життєвих ситуаціях.

Учасники дізнались  про діяльність правозахисних органів, громадських організацій, відділи при держадміністра­ціях, освітні заклади, яким доручено проводити заходи, щодо запобігання торгівлі людьми.

 

Правовий тренінг

 23 вересня члени правового гуртка « Феміда» провели спільне тренінгові заняття з пластунами Вінницького осередку. Учасники дебатів грали за британським парламентським форматом, який є імітацією слухань при обговоренні законопроекту

Учні стали активними учасниками команди-уряду та команди-опозиції. Під час гри вчились відстоювати власну думку, свою позицію, аргументувати та  працювати в команді. Навики, здобуті під час дебатів, стануть  у нагоді в навчанні, кар’єрі та повсякденному спілкування з людьми.

Гра-тренінг  пройшла захоплююче і весело. Учні ще довго обмінювались враженнями від зустрічі, коментували їх і порівнювали.

 

Літературно-музичний вечір «З любов'ю до України».

 

Мета заходу -  висвітлити зв'язки світових класиків з Україною, з українськими письменниками; збагатити духовний світ наших учнів. Пов'язавши проведення заходу з театралізованим, співочим та танцювальним жанрами,  виховувати почуття патріотизму, національної гідності, любові до України.

Ми українці, Україна – наша рідна земля, яку ми любимо, плекаємо, а сьогодні захищаємо. Її краса і доля не залишала байдужими митців інших країн. І хто побував тут, обов’язково мріяв повернутися знову на цю благословенну землю. З Україною в серці, у творчості, у спогадах писалися найкращі рядки їх творів і зливалися в дзвінку пісню – пісню любові до нашої землі. З цією любов’ю йшли по життю світові класики, яких доля завела на Україну.

Хто ж вони і який слід полишила Україна в їхніх серцях? На це запитання могли отримати відповідь присутні, поринувши у вир поезії, драматургії, спогадів. Учасники дійства з величезним захопленням пройнялися долями й життєвими історіями відомих постатей, яких життя  пов’язало з Україною. Глядачі, можливо, навіть того не очікуючи, змогли  доторкнутись до найпотаємніших закутків душі поетів і письменників, відчути їхню епоху, звичаї і традиції.

Кожен номер завершувався бурхливими оплесками й оваціями на адресу молодих акторів.

Глядачі отримали естетичне та моральне задоволення від проведення   експозиції.