У епоху технологій, рукоділля – це спосіб повернутися до природних та традиційних форм творчості. Це не лише забава, але і цінний інструмент для виховання комплексу навичок та цінностей, які супроводжуватимуть нас протягом усього життя.

         Саме тому, з метою підтримки та розвитку декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, сприяння реалізації творчих задумів учнівської молоді, художньо-естетичного виховання, пробудження в неї поваги до національної культурної спадщини у закладі проводився перший етап виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».

                     За результатаами :

у номінації «Народна лялька» -

І місце – Дмитро Яковець група № 13

у номінації «Декоративний розпис, народний живопис»

І місце – Андрущенко Мар'яна група № 1

у номінації «В’язання гачком»

І місце – Андрій Тарасюк група № 13

                Пересунько Діана група №16

у номінації «Бісероплетіння»

І місце  - Марків Анастасія група № 9

у номінації «Паперова пластика та орігамі»

І місце  - Саула Емілія група № 10

у номінації «Художнє різблення по дереву»

І місце  - Олександр Слободянюк група № 13

у номінації «Інші техніки виконання»

І місце  - Андрій Трач група № 13

                Тарас Якимчук група № 13

 

Вітаємо переможців! Продовжуйте й надалі приносити красу у наш світ!

"Писанкове диво"

 На передодні Великодніх свят здобувачі освіти ДПТНЗ "Вінницьке МВПУ" презентували виставку композицій, великодніх кошиків "Писанкове диво". Для експонатів виставки цього року характерні оригінальність, нестандартний підхід у підборі матеріалів та поєднанні різних видів технік. Разом з тим, слід відмітити велику кількість сучасних технік декорування: квіллінг (техніка паперокручення), оригамі, декупаж (аплікація з серветок), вишивка стрічками, плетення та клеєння бісером, пап’є-маше, печворк, та ін. Переможцем виставки-конкурсу стала учениця групи № 31 Задорожна Рената. Над створенням святкової атмосфери Великодня працювали культорганізатор Олена Чорна та заступник директора з ВР Вікторія Самойленко.

Хай велике свято Христового Воскресіння зайде до Вас з дарами Перемоги та Миру, наповнить Ваші родини радістю, любов‘ю та достатком. Бажаємо, щоб це свято стало символом нового життя, надії та віри у краще майбутнє! ХРИСТОС Воскрес!

Олена Чорна

Всеукраїнський конкурс робіт юних фото аматорів «Моя Україна»

Щороку з метою стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку, організації змістовного дозвілля дітей та юнацтва проходить всеукраїнський конкурс юних фотоаматорів «Моя Україна».

Фотоконкурс проводиться і оцінюється за номінаціями: портрет (репортажний та студійний), пейзаж, натюрморт, побутові або жанрові фотографії, фото з застосуванням програми Adobe Photoshop, архітектура, репортажне фото, макрофотографія, флора і фауна, експериментальне фото, безбар’єрність.

  

Незважаючи на складні умови здобувачі освіти прийняли участь в конкурсі на високому рівні. За підсумками журі відзначити виконання фото робіт «Моя Україна» та нагородити грамотами училища: 

 

  • Номінація «Портрет»

 І місце гр.№17 Чемеc Олександра за роботу «Молитва цієї осені»;

гр.№17 Шостак Олександра

ІІ місце гр.№31 Черноног Вікторія

  • Номінація «Пейзаж»:

І місце гр.№17 Чемеc Олександра за роботи «Мій рідний край…» та «Тихий вечір…»

І місце гр. №10 Волошенко Олександр

ІІ місце гр. №10 Усаченко Софія

ІІІ місце гр. №33 Баран Оксана

  • Номінація «Архітектура»:

І місце гр.№17 Віхлій Вікторія;

ІІ місце гр. № 10 Бєляшов Андрій;

  • Номінація «Макрофотографія»:

І місце гр.№17 Чемеc Олександра за роботу «Світ у макро»;

І місце гр.№31 Черноног Вікторія

  • Номінація «Флора і фауна»:

І місце гр.№ 45 Джуган Артемій за роботу «Осіння свіжість»;

ІІ місце гр.№31 Черноног Вікторія

ІІІ місце гр. № 48 Хоца Яна

Кращі роботи будуть надіслані для участі в обласному етапі конкурсу юних фотоаматорів «Моя Україно!»

Вітаємо переможців! Бажаємо невичерпної наснаги, творчих злетів у майбутньому та перемог!

 

Олена Чорна

«Створи безпечний простір навколо себе»

На жаль, досить часто трапляються нещасні випадки внаслідок грубого порушення правил безпеки. Як і до воєнного часу так і сьогодні трапляються випадки, коли діти знаходять небезпечні предмети. Рятувальники вкотре закликали українців у разі виявлення підозрілого предмета або вибухівки повідомляти про це за номером телефону - 101.

В межах роботи «Дружнього простору» 26 вересня в актовій залі училища відбулась зустріч з представниками ДСНС у Вінницькій області. Метою проведення заходу було створення безпечного простору навколо себе в країні, де триває війна, ознайомлення з можливими вибухонебезпечними приладами, речовинами.

          

Здобувачі освіти, педагогічні працівники та ВПО мали змогу задати питання представникам ДСНС, потримати в руках вибухонебезпечні предмети, одягнути бронежилет та зробити фото.

Проєкт «Дружній простір» реалізує Фонд "Професійний розвиток Харкова" у межах проєкту «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб», який виконує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) за дорученням уряду Німеччини.

 

Вікторія Самойленко

Олена Чорна

Музика вражає нас у саме серце,

виражаючи емоції красномовніше за будь-які слова

 

 

Всі батьки хочуть, щоб їхня дитина правильно і гармонійно розвивалася. А всебічне формування особистості неможливо без творчого розвитку.

Заняття музикою, співом і вокалом є однією з основних складових творчого розвитку. Діти, які займаються співом, відрізняються від своїх однолітків позитивною емоційністю, самодостатністю. Лікарі стверджують, що під час співу виробляються ендорфіни, які допомагають боротися зі стресом і просто покращують настрій. Спів робить дітей більш радісними, доброзичливими і відкритими, що дозволяє їм легше налагоджувати контакти з іншими дітьми.

23 вересня в актовому залі училища відбулось заняття з вокалу «Розвиток вокальної техніки. Розспівки» керівником вокальної студії «Діамант» Олександрою Калініченко. Мета проведення заходу – це розвиток вокального процесу, як особливого виду емоційного настрою людини, її організму. Заняття відвідали внутрішньо переміщені особи з дітками, які проживають в гуртожитку училища.

Дякуємо організаторам заходу: проєкт «Дружній простір» реалізує ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» у межах проєкту «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб», який виконує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) за дорученням уряду Німеччини. https://www.facebook.com/perspectiva.kharkov/

 

 

Вікторія Самойленко

Олена Чорна

21 вересня Міжнародний день миру

  З нагоди Дня миру у нашому закладі освіти пройшов конкурс малюнків на тему «Хай буде мир на всій землі!»

 За результатами конкурсу:

І місце здобули: Пиндик Ірина – група № 19

Бага Вероніка – група № 41

Саганенко Надія – група № 33

Кушнір Юрій – група № 35

II місце: Данилюк Влад група № 45

Переведенцева Валерія група № 18

Курбатов Станіслав група № 6

         III місце: Левківська Діана групи № 31

Дюбакіна Надія група № 31

Кравченко Владислав група № 48

Подяка групам які прийняли участь: 1, 2, 3, 5, 9, 10, 12, 13, 16, 20, 24, 25, 31, 44, 46;

Не прийняли участь групи № 11, 17, 23, 26, 30, 34.

Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.

Вчіться робити добро людям і творити добро на Землі.

Живіть у мирі та злагоді!

 

Олена Чорна

Щоб у серці жила Батьківщина

Можеш вибирати друзів і дружину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину.

Можна вибрать друга і по духу брата,
Та не можна рідну матір вибирати.

Василь Симоненко

 

Кожен народ, кожна людина має свої святині. Для нас, українців, найбільшою святинею є наша родина. Родина – це не тільки наша сім’я, це наша Батьківщина – Україна!

Тому наш перший урок в цьому навчальному році було присвячено нашій Батьківщині – єдиній на всіх Україні. Бо наша сила – в правді, наша сила в єдності.

«Щоб у серці жила Батьківщина» — урок патріотизму, єдності українського народу було урочисто проведено 1 вересня в актовому залі навчального закладу з учнями першого курсу викладачами Піщик О.В. і Мельнічук Л.В. та учнями Іллею Лежепековим (група 45) і Тетяною Жилою (група 10).

Вдало підібрані відеоматеріали, історичні факти, віршовані рядки українських митців патріотично налаштували учнів. Вони зрозуміли, що майбутнє нашої держави повністю залежить від молодого покоління, від гідності, працелюбності, громадянської позиції  та патріотизму.

Молодь – сила, що змінює світ

 

Молодь – сила, що змінює світ. А як доводить нам наша історія, молодь -  це справді сила, якщо вона об’єднана єдиною метою. Вона може подолати любі перешкоди і досягнути бажаного результату.

1990 рік – в історії України відбувається перший майдан - Революція на  граніті. Саме активна молодь, студенти, розпочали голодування за відставку уряду. І, як наслідок уряд іде у відставку.

Пройде 14 років і в 2005 році буде ІІ майдан - Помаранчева революція і знову в перших рядах за зміни – студенти.

Пройде ще 8 років і вже в 2013 ми станемо свідками події, які сьогодні ми розділяємо на до і після. Буде ІІІ майдан. Вийшли ті, хто не був байдужим до майбутнього своєї держави, вийшли на підтримку Євроінтеграції. Ті, хто не побоявся відкрито виступити проти чинної влади.

Але 30 листопада 2013 року перший силовий розгін Євромайдану, який і поклав початок перелому в історії України, і першими під удар силовиків попали студенти.

Отже, «Революція гідності: як це було:»

 

А далі…А далі – покалічені людські долі та серця, Михайлівський собор, Майдан залитий кров’ю, барикади, шини.

Майдан триває і сьогодні, ми і далі стоїмо на ньому і не тільки тут, але і там, на Сході України. Майдан стає символом боротьби за нашу свободу й оновлення країни. Ми  платили і зараз платимо непомірну ціну -  ціну людського життя.

Тільки за офіційними даними з майдану не повернулось 106 українців, 55  і досі залишаються зниклими безвісти.

Сьогодні ми можемо почути від учасника Майдану, громадського активіста, волонтера і нашого випускника 2001 року Федосова Костянтина Едуардовича.

 

Всі ці події гартують нас, як націю, як народ. Ми українці завжди щирий мирний народ. Ми можемо гордитися тим, що Україна ніколи не поневолювала інші народи, а лише захищала себе від ласих на чуже добро близьких та далеких сусідів.

Це страшно, коли війна на Сході сьогодні забирає у когось батька, у когось сина, друга, чоловіка бо йде війна.

  • «Діалог Смерті і війни» у виконанні Готи Тетяни і Боцюри Юлії

 

Усі ми сподіваємося, що найзаповітніше бажання українців сьогодні - жити під мирним небом здійсниться обов'язково. Шануймо себе і свою гідність, і шановані будемо іншими.

Пісню «Заспіваймо пісню за Україну» виконують учасники зразкового вокального ансамблю «Душі криниця», керівник Тетяна Будюк.

Перший урок 2014-2015 н. р. «Україна- єдина країна»

1 вересня в актовій залі училища проведено  перший урок 2014-2015 н.р. для учнів І курсу ( викладач Бережок С.М.).

Урок став справжнім святом для молоді, годиною патріотизму, переживань та усвідомленням того, що ми – українці, сильна духом, волелюбна нація. І саме від нас, від нас усіх залежить майбутнє нашої держави. 

Учні хвилиною мовчання вшанування пам’ять Героїв Небесної сотні, воїнів та інших загиблих у боротьбі за свободу, цілісність та єдність нашої держави. Переглянули відеоматеріал про героя України,  вінничанина   К. Могилко, який ціною власного життя врятував десятки мешканців Слов’янська, скерувавши підбитий бойовиками літак за межі міста. 

Завершили урок молитвою за Україну і з великою надією, що найзаповітніше бажання українців сьогодні - жити в єдності і під мирним небом України,  не допустити війни здійсниться обов'язково.

   

Відкрите засідання правового гуртка

 

«Торгівля людьми. Чи є це злочином проти людства?»

18 вересня члени  правового гуртка «Феміда» за круглим сто­лом обговорили  сучасну форму рабства «торгів­лю людьми».

Методист естетичного центру Ліщун О. Д. поінформувала  про основні причини та наслідки торгівлі людьми, небезпеку виїзду за кордон на навчання, сумнівну роботу.

Учні активно долучились до обговорення найбільш актуальних питань, переглянули інформаційні та відеоматеріали, звернути увагу і виробили  основні правила поведінки в різних життєвих ситуаціях.

Учасники дізнались  про діяльність правозахисних органів, громадських організацій, відділи при держадміністра­ціях, освітні заклади, яким доручено проводити заходи, щодо запобігання торгівлі людьми.

 

Правовий тренінг

 23 вересня члени правового гуртка « Феміда» провели спільне тренінгові заняття з пластунами Вінницького осередку. Учасники дебатів грали за британським парламентським форматом, який є імітацією слухань при обговоренні законопроекту

Учні стали активними учасниками команди-уряду та команди-опозиції. Під час гри вчились відстоювати власну думку, свою позицію, аргументувати та  працювати в команді. Навики, здобуті під час дебатів, стануть  у нагоді в навчанні, кар’єрі та повсякденному спілкування з людьми.

Гра-тренінг  пройшла захоплююче і весело. Учні ще довго обмінювались враженнями від зустрічі, коментували їх і порівнювали.

 

Літературно-музичний вечір «З любов'ю до України».

 

Мета заходу -  висвітлити зв'язки світових класиків з Україною, з українськими письменниками; збагатити духовний світ наших учнів. Пов'язавши проведення заходу з театралізованим, співочим та танцювальним жанрами,  виховувати почуття патріотизму, національної гідності, любові до України.

Ми українці, Україна – наша рідна земля, яку ми любимо, плекаємо, а сьогодні захищаємо. Її краса і доля не залишала байдужими митців інших країн. І хто побував тут, обов’язково мріяв повернутися знову на цю благословенну землю. З Україною в серці, у творчості, у спогадах писалися найкращі рядки їх творів і зливалися в дзвінку пісню – пісню любові до нашої землі. З цією любов’ю йшли по життю світові класики, яких доля завела на Україну.

Хто ж вони і який слід полишила Україна в їхніх серцях? На це запитання могли отримати відповідь присутні, поринувши у вир поезії, драматургії, спогадів. Учасники дійства з величезним захопленням пройнялися долями й життєвими історіями відомих постатей, яких життя  пов’язало з Україною. Глядачі, можливо, навіть того не очікуючи, змогли  доторкнутись до найпотаємніших закутків душі поетів і письменників, відчути їхню епоху, звичаї і традиції.

Кожен номер завершувався бурхливими оплесками й оваціями на адресу молодих акторів.

Глядачі отримали естетичне та моральне задоволення від проведення   експозиції.