Вокальний колектив «Душі криниця»

Засновник  – Чорна Олена Михайлівна

Вокал – це магія, що розкриває душу через звук. Кожен нотний струмок, витікаючи з горла, несе емоції та виражає глибокі почуття. Вокал – це мистецтво передачі слів із неповторною інтонацією, де кожна вібрація із серця стає часткою неповторного музичного шедевру.

 

Загальний музичний і вокальний розвиток починається з раннього віку дитини і навіть ще до її народження. За висновками дослідників при народженні кожна дитина має певний рівень розвитку музичного звуковисотного слуху та відчуття ритму, завдяки яким дитина здатна сприймати людське мовлення інших і розвивати власне. Якщо надалі не розвивати ці здібності – то згодом вони згасають. Успішність вокального розвитку залежить від деяких чинників, починаючи від створення необхідних умов до організації та професійного правильного керування даним процесом з боку педагогів, вихователів та батьків дитини.

 

Музичні здібності дитини базуються на їх психомоторній та емоційній природі. Емоційний зміст музики сприймається слухачем у першу чергу і викликає емоційну реакцію і разом з нею рухову. відтворює довжину, голосність та частоту звуків. Саме у процесі співу розвивається музичний слух дитини, як найважливіший чинник розвитку інших її музичних здібностей та музичної культури

 

 

Вокальний ансамбль «Душі криниця», було створено в 2005 році, а вже в 2008 році став переможцем в обласному фестивалі-огляді художньої самодіяльної творчості учні професійно-технічних навчальних закладів «Подільські зорі». А далі «Душі криниця» стає активним учасником концертно-мистецьких заходів м. Вінниці та області.

На даний час ансамбль «Душі криниця» налічує 8-9 здобувачів освіти І, ІІ, ІІІ курсів, які з непрофесійних співаків перетворюються на «самородків»-вокалістів.

Наполеглива праця і амбіційне бажання бути кращими, допомагали учасникам долати перешкоди, ставати переможцями конкурсів та фестивалів різних рівнів, а саме головне, отримувати щирі оплески своїх глядачів.

Вокальний колектив «Душі криниця» з дня створення і по сьогоднішній день має багато прихильників, у своїй творчості постійно прагне до високого рівня виконавської майстерності, є прикладом для молодших поколінь вокалістів.

 

 

Ансамбль налічує понад 20 учасників. У 2013 році колектив був перейменований на «Душі криниця»

Репертуар колективу різноманітний, це й українські народні пісні, сучасні естрадні які відповідають тематиці заходів.

 

   

Перемоги:

2008 р. – I місце отримав вокальний ансамбль у обласному фестивалі-огляді художньої самодіяльної творчості учні професійно-технічних навчальних закладів «Подільські зорі»

2009 р. – II місце у обласному фестивалі-огляді художньої самодіяльної творчості учні професійно-технічних навчальних закладів «Подільські зорі» у номінації «Художнє виконавство».

2009 р. – III отримав вокальний дует у складі Петлінська В. та Кучерук М. у обласному фестивалі-огляді художньої самодіяльної творчості учні професійно-технічних навчальних закладів «Подільські зорі» у номінації «Художнє виконавство».

2010 р. – II місце у обласному фестивалі-огляді художньої самодіяльної творчості учні професійно-технічних навчальних закладів «Подільські зорі» присвяченому 65-й річниці визволення України та Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. у номінації «Художнє виконавство»

2012 р. – II місце  у обласному фестивалі-огляді художньої самодіяльної творчості учні професійно-технічних навчальних закладів «Подільські зорі» на тему: «Культура народів світу» у номінації «Художнє виконавство»

2013 р.– III місце перемога у номінації «сольний спів» обласного етапу Всеукраїнського дитячо-юнатського фестивалю-конкурсу естрадної пісні "Різдвяна зіронька – 2013".

2014 р. – I місце у обласному фестивалі-огляді художньої самодіяльної творчості учні професійно-технічних навчальних закладів «Подільські зорі»

2015 р. – I місце у обласному фестивалі-огляді художньої самодіяльної творчості учні професійно-технічних навчальних закладів «Подільські зорі» з піснею «Україна» у номінації «Художнє виконавство.»

2015 р. – Гранпрі  у обласному конкурсі патріотичної пісні «Ти будеш вічно жити, Україно» в номінації «Народний спів», «Ансамблевий спів»

 

2015 р. – Отримали звання «Зразковий вокальний ансамбль»

2016р. ІІІ місце у ІІ етапі 17 Всеукраїнського дитячо-юнацькокого фестивалю мистецтв «Сурми звитяги»

2016 р. І місце  в музичному проекті «Моя Україна, ти гордість моя!» в номінації «Ансамблевий спів»

2021 р. – диплом І ступеня здобув вокальний ансамбль «Душі криниця» за перемогу в обласному фестивалі-огляді художньої самодіяльної творчості «Подільські зорі» на тему: «Мистецтво це ми, мистецтво це світ»;