Робота з керівництвом груп

Виховна система групи – це спосіб організації життєдіяльності та виховання членів учнівського співтовариства, що становить цілісну й упорядковану сукупність взаємодіючих компонентів, і сприяє розвитку особистостей та колективу. Вона належить до соціального типу систем, тобто є живим системним утворенням. Виховна система в групі – це досить складне педагогічне явище, що складається з великої кількості елементів. Саме в цьому полягає робота майстра виробничого навчання та класного керівника.

Сторінка методичної комісії класних керівників, майстрів в/н та вихователів у соціальній мережі «ВКонтакт»

 

Керівництву групи необхідно побачити та зрозуміти специфічні риси розвитку учнівського колективу, сформованості в ньому міжособистісних стосунків і спільної діяльності, щоб надалі мати можливість обрати найбільш оптимальний шлях, форми і засоби побудови виховної системи. Значну методичну допомогу в організації та проведенні виховної роботи в групах класним керівникам та майстрам надає голова методичної комісії класних керівників Грибик Тетяна Андріївна, яка зазначає, що щоденне спілкування, цікаві виховні години, проведення психологічних діагностик, організація екскурсій, зустрічей з цікавими людьми та випускниками може позитивно вплинути на сформованість учнівського колективу спочатку навчання і надалі.

    

Захід провели голова методичної комісії класних керівників, майстрів в/н та вихователів Грибик Т.А. та заступник директора з ВР Біла Л.О. 

Круглий стіл на тему: «Виховання особистості в колективі»

.

Семінар на тему: «Особливості виховання дівчат»

Проблемам  виховання дівчат в ПТНЗ «Вінницьке МВПУ»  було приурочено засідання круглого столу, на якому виступили заступник з виховної роботи Біла Л.О., голова методичної комісії Грибик Т.А., соціальний педагог та психолог навчального закладу, а також керівництво групи №15 Бондарчук М.В.,  Расулова Т.М., майстер виробничого навчання  Березюк Л.В. Поряд з тим, цікавим та змістовним був виступ вихователів гуртожитку Маньківської Г.Г. та Лисак Л.М., які поділились досвідом виховання дівчат в гуртожитку. Засідання пройшло в творчій, невимушеній атмосфері – і кожен мав можливість поділитись своїми секретами виховання та висловити власну позицію.

.

Грибик Т.А.

Біла Л.О.